Poznań

EBMASTERS Poznań #5

Masz świra na punkcie employer brandingu?

Spotkaj się z nami 5 czerwca 2019 r. o 18:00 w poznańskim Alternativa Club (obok Blue Note) podczas spotkania EBMASTERS Poznań #5!

Temat przewodni wydarzenia:
Employer branding w branży pełnej wyzwań

Kochamy employer branding i chcemy zmieniać rynek pracy na lepsze. Dlatego budujemy EBMASTERS – społeczność praktyków i pasjonatów employer brandingu, którzy są żądni wiedzy praktycznej, chcą nawiązywać nowe kontakty, wspierać wartościowe inicjatywy, zmieniać HR-owy świat i… dobrze się bawić 🙂

JAKI JEST PLAN WIECZORU:
18:00 – Zaopatrujemy się w napoje i zajmujemy miejsca
18:15 – Oficjalny start i 3 prezentacje:

1. Magdalena Owsiana, Cognifide Polska
#ebnews
Subiektywny przegląd najciekawszych newsów z i dla branży employer branding. Newsy branżowe są stałym punktem naszych spotkań.
(25 min + dyskusja)

2. Monika Piaskowska, Inneko Gorzów
„Employer branding w trudnej branży”
Istotą budowania zaufania pracownika do organizacji jest jego wiedza na co może liczyć ze strony pracodawcy. Zaufanie jest pierwszym krokiem w budowani właściwej relacji na linii pracodawca -pracownik. Jak jednak zbudować markę w jednostkach samorządowych czy spółkach miejskich, gdzie pracodawcę musi zmagać się z ograniczeniami finansowymi? Do takiej „trudnej branży” należy spółka miejska INNEKO, która realizuje swoje zadania w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych. Specyfika pracy w tej branży gospodarki wymaga niezwykłego zaangażowania specjalistów z działu HR w celu utrzymania i pozyskiwania pracowników. Programy które zostały przez firmę wdrożone powstawały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Chciałabym podzielić się z Państwem pomysłami jak zbudować wizerunek „pracodawcy z wyboru” dysponując ograniczonym budżetem.
(25 min + dyskusja)

3. Joanna Kalka, 313C
„Trudna branża, czyli jak zachęcić i zaangażować Kandydatów – wyzwania i rozwiązania.”
Kiedy Kandydat jest zaangażowany? Kiedy jest przekonany, że proces rekrutacji oraz stosowane narzędzia mają sens i są związane ze stanowiskiem, o które się ubiega. Kiedy wie, na jakim etapie procesu się znajduje i czego może się spodziewać. Kiedy jego opinia ma realny wpływ na kształt procesu. Jak to osiągnąć? Podczas prezentacji Joanna opowie o wykorzystaniu gier rekrutacyjnych online opartych na kompetencyjnych testach sytuacyjnych oraz przedstawi uzyskane wyniki. Podpowie także, w jaki sposób utrzymać zaangażowanie Kandydatów w procesie rekrutacyjnym.
(25 min + dyskusja)

Po prezentacjach część nieoficjalna i integracja. A że zapowiada się świetny wieczór w jeszcze lepszym towarzystwie, zarezerwujcie sobie także „trochę” czasu na rozmowy po evencie 😉

KILKA SŁÓW O PRELEGENTACH:

Magdalena Owsiana
Jako PR & Marketing Manager od siedmiu lat buduje markę Cognifide jako społecznie odpowiedzialnego pracodawcy w ramach zespołów CSR i EB. Zaangażowana w propagowanie programu Feel Good @Cognifide!, wspierającego wellbeing i zdrowy styl życia pracowników oraz w wolontariat i akcje społeczne.

Monika Piaskowska
Manager z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem, od zawsze związana z Gorzowem Wlkp. Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Od dwóch lat realizuje program poprawy relacji na linii pracodawca- pracownik w spółce miejskiej INNEKO. W zakresie swoich obowiązków sprawuje nadzór na działem HR, marketingu oraz laboratorium środowiskowym. Czynnie uczestniczy jako wolontariusz w wielu organizacjach pozarządowych. Jest inicjatorem powstania Veterinary Foundation Poland zajmującą się propagowaniem idei kontroli rozmnażania się zwierząt. Prywatnie szczęśliwa żona i matka. Pasjonatka podróży i scrabbokingu.

Joanna Kalka
Absolwentka psychologii UAM w Poznaniu, a także Project Manager oraz Recruitment Manager w firmie rekrutacyjnej 313C. Zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym, zwolenniczka podejmowania decyzji w oparciu o dane. Obecnie zarządza projektem rekrutacyjnym Budimex Cup, prowadzonym dla Budimex SA. Projekt realizowany z wykorzystaniem gry rekrutacyjnej online stworzonej przez 313C, co roku zapewnia pozyskanie ponad 300 praktykantów, a w 2017 roku w ramach konkursu „Siła Przyciągania” został uznany Najlepszym Procesem Rekrutacyjnym. Tematyka gier jest jej bliska również poza pracą, wolny czas lubi spędzać przy grach logicznych, strategicznych czy kooperacyjnych.

DLA KOGO JEST TO WYDARZENIE:
Głównym adresatem spotkań ebmasterskich są EB-owcy, HR-owcy, rekruterzy i specjaliści od komunikacji rekrutacyjnej, a także osoby odpowiedzialne na co dzień za marketing i PR. Jeśli jednak nie reprezentujesz żadnej z tych profesji, a czujesz bluesa do employer brandingu i chcesz zmieniać własną firmę oraz rynek pracy na lepsze, przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami!

ZAPISY:
Spotkanie jest BEZPŁATNE, acz merytoryczne;)
Nic na nim nie sprzedajemy – po prostu uczymy się od siebie lepszej komunikacji z kandydatami i pracownikami.

Przyjdź sam(a) lub przyprowadź kogoś, komu wiedza o EB może się również przydać!
Aby się zapisać, dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku (kliknij „wezmę udział) lub wyślij maila na zagadaj@ebmasters.pl, w tytule koniecznie wpisz: Poznań (w przypadku zapisuj przez maila odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h).

Do zobaczenia na żywo oraz w naszej grupie na Facebooku!
https://www.facebook.com/groups/ebmasters.to.my/

· Maj 16, 2019 · 3:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *