Zielona Góra

EBMASTERS Zielona Góra #3

Pracujesz w województwie lubuskim i masz świra na punkcie employer brandingu? Szukasz pomysłów na skuteczną komunikację z kandydatami i pracownikami?

Spotkaj się z nami w Zielonej Górze 6 listopada 2018 r. o 18:00 w Kawon Piwnica Artystyczna (ul. Zamkowa 5) podczas EBMASTERS ZIELONA GÓRA #3!

Temat przewodni wydarzenia:
WSPÓLNE DZIAŁANIA EMPLOYER BRANDINGOWE

Kochamy employer branding i chcemy zmieniać rynek pracy na lepsze. Dlatego budujemy EBMASTERS – społeczność praktyków i pasjonatów employer brandingu, którzy są żądni wiedzy praktycznej, chcą nawiązywać nowe kontakty, wspierać wartościowe inicjatywy, zmieniać HR-owy świat i… dobrze się bawić 🙂

JAKI JEST PLAN WIECZORU:
18:00 – Zaopatrujemy się w napoje i zajmujemy miejsca
18:15 – Oficjalny start (prowadzenie: Ilona Kwiecień ) i 3 prezentacje:

1. Tomek Śmidoda, Cinkciarz.pl
#ebnews
Subiektywny przegląd najciekawszych newsów z i dla branży employer branding. Newsy branżowe są stałym punktem naszych spotkań.
(25 min + dyskusja)

2. Łukasz Rut, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
„NowaPraca.info – Employer Branding pomiędzy światem realnym a wirtualnym.”
Prezentacja przybliży case inicjatywy NowaPraca.info najprawdopodobniej pierwszej takiej akcji w Polsce, w której firmy co do zasady konkurujące ze sobą o podobne zasoby, łączą siły, bo uważają, że robiąc coś razem, zrobią to lepiej. Czy jest tak aby na pewno?
(25 min + dyskusja)

3. Dominika KorygaKatarzyna Grygiel, Jost Polska
„Inicjatywa Nowa Praca – dotychczasowe korzyści z perspektywy Jost Polska”
Inicjatywa Nowa Praca okiem pracodawcy. Jakie korzyści wynikają ze współpracy 5 przedsiębiorstw i współtworzenia portalu promującego pracę na strefie? Co stanowi wyzwanie w dotychczasowym doświadczeniu współpracy w ramach inicjatywy z punktu widzenia JOST Polska.
(25 min + dyskusja)

Po prezentacjach część nieoficjalna i integracja. A że zapowiada się świetny wieczór w jeszcze lepszym towarzystwie, zarezerwujcie sobie także „trochę” czasu na rozmowy po evencie 😉

KTO WYSTĄPI:
Tomek Śmidoda
Z wykształcenia socjolog (Uniwersytet Zielonogórski), choć wcześniej ukończył Technikum Elektroniczne w Zielonej Górze. Absolwent studiów podyplomowych z zakresów: HR, doradztwa zawodowego oraz statystycznej analizy danych. Rozpoczął karierę zawodową jako doradca zawodowy, a następnie naturalnie rozszerzał kompetencje prowadząc szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, rozwoju kariery i organizowania usług rynku pracy. Pracował także dla sektora administracji, NGOs i edukacji. Z doświadczenia zawodowego zna także dobrze perspektywę osób poszukujących pracy. Od ponad 3 lat wraz z innymi członkami teamu HR z sukcesem buduje zespół Cinkciarz.pl. W swojej codziennej pracy zajmuje się przede wszystkim rekrutacją i selekcją kandydatów, szkoleniami umiejętności interpersonalnych oraz działaniami z zakresu wewnętrznego i zewnętrznego employer branding.

Łukasz Rut
Certyfikowany Trener Biznesu. Doktorant Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie kapitału społecznego firm startup. Zastępca dyrektora ds. rozwoju Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Dyrektor ds. promocji i rozwoju Parku Technologicznego Interior. Koordynator projektu „Lubuski Bon na innowacje” największego w historii regionu projektu grantowego współpracy nauki i biznesu. Ekspert ds. innowacyjności Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i Polskiego Centrum Polska Cyfrowa. Ekspert ds. przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz ds. startupów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Ambasador Fundacji Startup Poland. Specjalizuje się w transferze technologii, współpracy nauki i biznesu, rozwoju firm startup, kooperacji biznesowej. Prowadzi projekty Employer Branding. Wartość dotychczas recenzowanych projektów: 0,5+ mld zł. Nienawidzi i kocha social media. Nie ma FB, twittera, YT i Instagrama. Pracuje na FB, twiterze, YT i Instagramie.

Katarzyna Grygiel 
Skończyła filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim i pracowała kilka lat jako nauczyciel i lektor. Potem zdecydowała się na zmianę i pracę w firmie produkcyjnej. Skończyła dwa kierunki studiów podyplomowych z obszaru HR: zarządzanie kadrami i zarządzanie potencjałem pracowników. Aktualnie studiuje coaching.
Wciąż się uczy, wciąż szuka inspiracji. Jest „skazana” na stabilne zatrudnienie, bo wynik wdrażanych działań z obszaru zwłaszcza wewnętrznego EB można zobaczyć i ocenić po jakimś czasie. 🙂 A to właśnie ją interesuje i motywuje. Uczestniczy aktywnie w rozwoju JOST Polska od ponad 8 lat. Działania firmy stara się wciąż dopasowywać do zmian i potrzeb zarówno wewnątrz organizacyjnych jak i rynkowych. A że wyzwań nie brakuje – wciąż ma możliwość pracować z pasją w fantastycznym zespole.

Dominika Koryga
Z wykształcenia animator kultury, z dokształcenia hr-owiec. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała w branży IT, następnie trafiła do JOST Polska, gdzie spełnia się zawodowo jako specjalista ds. personalnych. W pracy zawodowej uwielbia wyzwania i pracę zespołową. Poza codziennymi standardowymi obowiązkami w dziale personalnym przygotowuje projekty graficzne dla firmy i wdraża HRowe systemy informatyczne. W JOST Polska współtworzy grupę „Razem Raźniej”, która zajmuje się planowaniem działań charytatywnych i wraz z kolegami z pracy, redaguje firmowy newsletter. Wolne chwile poświęca ukochanym skrzypcom.

ZAPISY:
Spotkanie jest BEZPŁATNE, acz merytoryczne;)
Nic na nim nie sprzedajemy – po prostu uczymy się od siebie lepszej komunikacji z kandydatami i pracownikami.

Przyjdź sam(a) lub przyprowadź kogoś, komu wiedza o EB może się również przydać!
Aby się zapisać, dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku (kliknij „wezmę udział) lub wyślij maila na zagadaj@ebmasters.pl, w tytule koniecznie wpisz: Zielona Góra (w przypadku zapisuj przez maila odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h).

Do zobaczenia na żywo oraz w naszej grupie na Facebooku!
https://www.facebook.com/groups/ebmasters.to.my/

· Listopad 8, 2018 · 5:58 pm