Kraków

EBMASTERS Kraków #9 (16.02.2016)

16 lutego 2016 r. w Krakowie odbyło się dziewiąte spotkanie EBMASTERS, którego myślą przewodnią była „Kobieca strona employer brandingu”.  Pierwszy raz na na naszej scenie były aż cztery prezentacje! Poniżej znajdziecie plan wystąpień oraz odnośniki do prezentacji:

1. Agnieszka Karpierz, Delphi
#ebnews
Przegląd newsów z branży employer branding – newsy branżowe są stałym punktem naszych spotkań

2. Michał Rosołowski, Paweł Łoniewski, Absolvent.pl
„Po co nam employer branding skierowany do kobiet?”
Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z faktu, iż bez działań z zakresu EB walka o kandydata będzie dla nich przegrana. Jednak stosunkowo mało przedsiębiorstw stawia na wewnętrzne i zewnętrzne programy skierowane stricte do kobiet. Zdają się nie dostrzegać, że kwestie różnorodności związanej chociażby z budowaniem zespołów, są bardzo istotne. Dlatego podczas wystąpienia zastanowię się, dlaczego warto robić employer branding dla kobiet, jak wpisać te działania w strategię i przekonać do nich zarząd. Pokażę też kilka sposobów na to, jak to robić ciekawie i skutecznie.

3. Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, MamoPracuj.pl
„M-Factor, czyli o jakim Pracodawcy marzy Mama?”
Jakie oczywiste i nieoczywiste zmiany zachodzą w życiu kobiety, gdy ta staje się matką i co z tej zmiany wynika dla pracodawcy? Jakie czynniki ułatwiają pracę mamie i jak je wykorzystać dla dobra firmy? Podczas spotkania porozmawiamy o wynikach badań, w których wzięły udział mamy oraz o przykładach działań z zakresu EB dedykowanych mamom właśnie. Zapraszam!

4. Joanna Kotzian, HRK
„Dla mamy i singielki, czyli jak najlepsi pracodawcy starają się przyciągnąć najlepsze kandydatki”
Co pracodawcy mają do zaoferowania kobietom w ramach programów work-life balance oraz jak komunikują im swoje działania? Konsultanci HRK przeanalizowali praktyki 100 firm deklarujących work-life balance oraz przeprowadzili wywiady pogłębione w 9 firmach. W trakcie spotkania przedstawię wybrane wyniki naszych badań, które już wkrótce zostaną opublikowane w raporcie pt. „Work-life balance. Niewykorzystany potencjał”.

Tagi: , , , , , , · Luty 17, 2016 · 10:08 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *